w ,

Mydła naturalne – ekologiczne składniki do ciała

Mydła Naturalne

Rynek kosmetyków jest bardzo różnorodny. W sklepach znajdziemy preparaty, które – przynajmniej teoretycznie – usuwają niemal wszystkie niedoskonałości skóry u osób w każdym wieku. O bogactwie wariantów kolorystycznych i zapachowych tych produktów nie trzeba nawet wspominać. Jednak skład owych kosmetyków czasem przypomina tablicę Mendelejewa. Niektórych klientów może to odstraszać. Warto wtedy sięgnąć po mydła naturalne.

Stereotypy szkodliwe dla zdrowia

Ze względu na pojawienie się kosmetyków bogatych w różne związki chemiczne, wśród konsumentów przyjęła się opinia, że to, co naturalne, jest gorsze. Takie myślenie jest błędne. Po pierwsze, używanie schemizowanych środków czystości sprawia, że coraz więcej ludzi cierpi z powodu uczuleń na określone substancje. Często zdarza się, że źle dobrany produkt powoduje przesuszanie się skóry, powstawanie podrażnień czy pojawianie się wysypki.

Dowód na siłę naturalnych rozwiązań

Co ciekawe, właściwie tylko jeden preparat obecny na rynku kosmetyków można określić jako zupełnie neutralny dla większości ludzi. Jest to znane wszystkim szare mydło. Używanie go rekomenduje się osobom, które np. mają problem z łuszczycą skóry głowy lub cierpią z powodu dolegliwości alergicznych. Ponadto, mydła naturalne tego rodzaju świetnie sprawdzają się jako neutralny środek piorący czy remedium na tzw. zastrzały, czyli pęcherze ropne tworzące się w opuszkach palców. Oczywiście, w aptekach możemy znaleźć całe mnóstwo emulsji i balsamów leczniczych, jednak w tym artykule mówimy o produktach dostępnych w każdej drogerii.

Nie tylko chemia ładnie pachnie

Przykład szarego mydła jest idealnym dowodem na to, że to właśnie produkty naturalne kosmetyki wywierają najbardziej pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby używane przez nas wyroby były pachnące, to mydła naturalne nadal są dobrym wyborem. Nie trzeba stosować sztucznych aromatów, aby kosmetyk cieszył nas swoim zapachem. To samo można osiągnąć, stosując naturalne środki, czyli np. wyciągi z roślin.

Sposób produkcji ma znaczenie

Właściwości kosmetyków zależą w dużej mierze od tego, jak przebiega proces ich produkcji. Mydła naturalne są produkowane ręcznie. To oznacza, że przy ich produkcji stosuje się wyłącznie bezpieczne substancje, gdyż w przeciwnym przypadku ich wytwarzaniem musiałyby zająć się maszyny. Przyjazny ludziom proces wytwarzania kosmetyków oznacza, iż w jego trakcie wykorzystuje się oleje roślinne niezagrażające zdrowiu człowieka. Ponadto sam fakt, że produkt został wykonany w stu procentach ręcznie, zmienia jego postrzeganie w oczach konsumenta.

Korzystaj z mydeł naturalnych!

Przedstawione powyżej argumenty pokazują, że mydła naturalne wcale nie są gorsze od tych wytwarzanych w wielkich fabrykach. Przeciwnie, to właśnie one mają najlepszy wpływ na nasze ciało, są bezpieczne i – w zdecydowanej większości przypadków – hipoalergiczne. Warto zatem przełamać szkodliwe stereotypy i zadbać o zdrowie swoje i najbliższych! Tego typu produkty można znaleźć nie tylko w drogeriach, ale także w sklepach z ekologicznymi towarami oraz na niezliczonej ilości stron internetowych. Często sprzedaż prowadzą na nich maleńkie manufaktury, które jednak cechują się wytwarzaniem preparatów o bardzo wysokiej jakości. Oczywiście, możliwe jest także wytwarzanie mydeł na zamówienie. W takich wypadkach często możemy nawet ustalić skład wyrobu i jego bukiet zapachowy! Mydło naturalne jest również bardzo ciekawym pomysłem na prezent. Skoro chcemy komuś dać kosmetyki, niech będą one wyjątkowe!

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

Jak olejować włosy?

Olejowanie włosów – wszystko, co powinieneś wiedzieć na początku

Laminowanie włosów

Laminowanie, czyli drugie życie Twoich włosów