w

Naturalne świece sojowe- co należy o nich wiedzieć?

Świece sojowe

Świece w większości domów są jednym, z podstawowych elementów dekoracyjnych. Co więcej, niektóre z nich podczas palenia się, potrafią wypełnić pomieszczenie przyjemnymi zapachami. Okazuje się jednak, że świece produkowane z tradycyjnego wosku mają również wiele istotnych wad, a jedną z nich jest to, że podczas palenia się wydzielają one szkodliwy dym, a także wraz z nim substancje szkodliwe dla naszego zdrowia. Idealną alternatywą okazują się więc świece sojowe, które dodatkowo są przyjazne środowisku. Co więc powinniśmy o nich wiedzieć?

Świece sojowe- jak powstaje wosk sojowy?

Świece sojowe są w pełni naturalne i ekologiczne. Powstają one z wosku sojowego. Otrzymuje się go z produktów ubocznych, które z kolei powstają przy uprawie ziaren soi. Można w tym momencie zaznaczyć, że do produkcji świec sojowych wykorzystuje się jedynie te półprodukty, które wytwarzane są na plantacjach z odpowiednimi certyfikatami jak np. NON GMO, by zachować ekologiczność świec pod każdym, możliwym względem. Sama produkcja wosku sojowego rozpoczyna się od wyselekcjonowania ziaren soi, a następnie poddaniu ich procesowi rozgniatania. Z tak przygotowanej papki następnie wyciska się olej, a olej ten poddawany jest utwardzaniu. Całość odbywa się przy udziale podwyższonych temperatur. Wówczas olej przybiera również postać płynną, która ze względu na swoje właściwości lecznicze jest najczęściej wykorzystywana jako olejek do masażu.

Zalety świec sojowych

Świece sojowe są produktem w pełni bezpiecznym, a także całkowicie naturalnym. Można więc śmiało stwierdzić, że tego typu produkty będą mieć wiele zalet. Do najważniejszych z nich możemy zaliczyć:

  • nietoksyczność- świece sojowe nawet w procesie spalania się nie wydzielają żadnych toksycznych substancji
  • biodegradowalność- świece sojowe są w pełni przyjazne środowisku
  • naturalność- powstają z naturalnie rozgniatanych i poddawanych procesowi obróbki ziaren soi
  • łatwość usunięcia z powierzchni- nawet jeśli wosk ze świecy rozpuści się na meblach, to wystarczy ciepła woda by go usunąć
  • długi czas palenia- świece sojowe spalają się o połowę dłużej niż zwykłe świece parafinowe
  • spalanie w niskich temperaturach- woskiem sojowym nie da się boleśnie oparzyć
  • brak kopcenia i dymu- świece sojowe spalają się praktycznie bez dymu, w sposób niezwykle czysty i nie wydzielają dwutlenku węgla
  • brak zapachu spalania się- w porównaniu do świec parafinowych, ich sojowe odpowiedniki nie wydzielają przykrych zapachów
  • brak stosowania chemicznych dodatków- są one wykorzystywane przy produkcji świec parafinowych

Jak palić świece sojowe?

Sposób palenia świec sojowych znacznie będzie się różnił od tego, w jaki sposób palimy zwykłe świece parafinowe. Po pierwsze, zaleca się ich długi czas palenia, nie krótszy niż 4 godziny. Wówczas wosk sojowy zdąży nagrzać się na całej powierzchni, a następnie równomiernie rozpuścić. Warto również pamiętać, by po każdym paleniu, a także przed pierwszym użyciem świecy sojowej, przyciąć nieznacznie jej bawełniany knot. Istotny jest również sposób przechowywania tego typu świec. Powinny one znajdować się w temperaturze pokojowej, najlepiej w miejscu zacienionym, z daleka od promieni słonecznych, które mogłyby doprowadzić do rozpuszczania się wosku.

Świece sojowe są idealną alternatywą dla parafinowych odpowiedników, chociażby przez wzgląd na ich naturalność i ekologiczność. Brak wydzielającego się dymu zaoszczędzi nam bólu głowy, a delikatne, wydzielające się w procesie palenia aromaty świec sojowych ukoją zmysły i będą miały działanie relaksująco-uspokajające. 

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

Hiszpanka: jak ją nosić i z czym?

Poduszka do przedłużania rzęs- zapewnij klientom jeszcze większy komfort