w

Dlaczego depilacja chemiczna?

Kosmetyki do depilacji

Dostępne jest obecnie wiele metod depilacji, dzięki którym można uzyskać idealnie gładką skórę. Zdecydowanie najszybciej zdobywającym obecnie popularność podejściem jest depilacja chemiczna. Kosmetyki do depilacji pojawiają się w coraz większych ilościach i są coraz bardziej różnorodne. Dlaczego ta właśnie metoda uważana jest za najlepszą? Co sprawia, że sięgają po nią zarówno panie, jak i panowie?

Podrażnienia są niewielkie

 Metoda ta znana jest od dawna, ale nie była zbyt często stosowana ze względu na to, że kosmetyki do depilacji powodowały często podrażnienia skóry. Jest to już jednak przeszłość, ponieważ obecnie stosuje się mniej agresywne substancje eliminujące owłosienie oraz zapewnia im się wsparcie wielu substancji łagodzących, dzięki czemu same kosmetyki są łagodne i bezpieczne dla skóry. Są to między innymi:

• Aloes – poprawia komfort i samopoczucie po depilacji;

• Allantoina – ogranicza negatywne efekty depilacji dla skóry;

• Mocznik – zapobiega wrastaniu włosków;

• Wyciąg z orchidei – zmiękcza i łagodzi skórę;

• Antyoksydanty – ograniczają stany zapalne i przyspieszają regenerację.

Innymi słowy, kosmetyki do depilacji nie są już nieprzyjemne w czasie stosowania, a do tego wreszcie ładnie pachną, co kiedyś też było problemem. Nie dużym, ale zawsze zauważalnym.

Koniec z bólem

 Za najważniejszy czynnik zawsze uchodzi tutaj fakt, iż kosmetyki do depilacji nie powodują bólu. Dobrze wykonane golenie też nie boli, ale może mocno podrażnić skórę, zwłaszcza w miejscach intymnych, a do tego zacięcie się to wyjątkowo nieprzyjemny scenariusz. Kremy nie niosą ze sobą takiego ryzyka.

 Różnica w stosunku do typowej depilacji woskiem, cukrem czy depilacji mechanicznej jest zupełnie oczywista. Nie występuje tutaj fizyczne wyrywanie włosów wraz z cebulkami, dzięki czemu można uniknąć naprawdę poważnego bólu. Depilacja laserowa, nowoczesne podejście do usuwania cebulek włosowych, też wcale nie jest przyjemna, a do tego powstają w jej trakcie drobne poparzenia skóry. Depilacja chemiczna nie spowoduje żadnych niespodzianek tego typu, więc warto korzystać właśnie z niej. 

Odrastanie włosków

 Zazwyczaj najpoważniejszym argumentem przeciwko depilacji chemicznej jest to, że włoski usuwane są tylko na wysokość skóry, a cebulki włosowe pozostają całkowicie niewzruszone. W wyniku tego włosy szybko odrastają. Nie jest to jednak aż taki problem, jak w przypadku usuwania włosów maszynką do golenia. Maszynki tną bowiem włosy, co oznacza, że powstają ostre, ścięte końcówki. Ogolona skóra po kilku dniach staje się ostra, a kiedy włosy wyrosną trochę wyżej, są nieprzyjemnie w dotyku. 

 W przypadku depilacji chemicznej włosy są rozpuszczane. W wyniku tego procesu powstają zaokrąglone główki, podobne do włosia szczoteczki do zębów. Wydepilowana w ten sposób skóra na początku jest zupełnie gładka, a potem bardzo powoli pojawia się na niej delikatny meszek. W żadnym wypadku nie jest on ani twardy, ani ostry, dzięki czemu powracające włoski nie są takim wielkim utrapieniem.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

Bielizna erotyczna - Charlize

Seksowna bielizna, którą warto mieć

Streetwear

Moda streetwearu