w ,

Rodzaje damskich sukienek

Nie wszystkie kobiety lubią sukienki. Są jednak okazje, na które sukienkę koniecznie wypada założyć. Dobrze dobrana sukienka pozwala ukryć mankamenty figury i podkreślić jej atuty. Wybierając sukienkę pamiętajmy, że duży wpływ na to, jak będziemy w niej wyglądać, na jaką okazję możemy ją założyć zadecyduje nie tylko krój, ale także tkanina, z której jest uszyta. Zawsze też wybierając sukienkę powinno się brać pod uwagę typ swojej figury. 

Fasony sukienek

Współczesna moda bardzo często inspiruje się wcześniejszymi fasonami sukienek. Nie są to jednak kopie sukienek z przeszłości. Zmieniły się bowiem tkaniny, z których obecnie szyte są sukienki. Są one bardziej nowoczesne. Sukienki uszyte z miękkich, lejących się tkanin łagodnie przylegają do ciała, podkreślają kobiece kształty, ale jednocześnie bezlitośnie obnażają jej wady. Jeżeli zależy nam na ukryciu niedoskonałości figury, powinnyśmy raczej wybierać sukienki uszyte ze sztywnych tkanin, które nie podkreślają mankamentów sylwetki. Dzięki takim tkaninom łatwiej ukryjemy wystający brzuszek, brak wcięcia w talii, czy masywne uda. 

Sukienka Albina Beż z bufkami na ramionach

Wśród popularnych fasonów sukienek spora część oparta jest na literach alfabetu i figurach geometrycznych. Przykładem takiego fasonu są sukienki o linii trapezu. Ten fason sukienek był bardzo modny w latach sześćdziesiątych XX wieku. Współcześni projektanci powrócili do tego okresu, stąd sukienki o kształcie linii trapezu znów są na topie. Sukienki te są szerokie dołem, mają wąską górę. Ten fason sukienek maskuje brak wcięcia w talii i obfitej biodra. Bardzo uniwersalnym fasonem są sukienki oparte na linii litery X. Ten fason sukienek nadaje się dla kobiet o każdym typie sylwetki. Dobrze będą w niej wyglądać zarówno panie o figurze jabłka, jak i gruszki. Fason ten także już kiedyś gościł na wybiegach. Takie sukienki nosiły kobiety w latach pięćdziesiątych minionego wieku. Cechą charakterystyczną sukienek o linii litery X jest głęboki dekolt. Sukienki w kształcie litery X bardzo mocno podkreślają kobiece kształty. To sukienki, które w latach pięćdziesiątych bardzo chętnie nosiła Marilyn Monroe. W zależności od tego, z jakiej tkaniny jest uszyta, w zależności od dodatków, sukienkę o linii litery X można nosić na wiele bardzo różnych okazji. Kolejny fason sukienek opiera się na linii litery Y. Sukienki te mają wąski, dopasowany dół, góra jest zdecydowanie bardziej rozbudowana. Dopasowany dół sprawia, że w sukienkach tych bardzo dobrze wyglądają panie, które chcą ukryć nadmiernie szeroką dolną część sylwetki.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

masło shea nierafinowane

Masło shea – wła­ści­wo­ści w kosme­tyce

Hiszpanka: jak ją nosić i z czym?