w ,

Stanik do karmienia

Przez pierwsze miesiące życia dziecka mama będzie karmiła go piersią, przyda jej się w tym celu wygodna bielizna do karmienia, która znacznie ułatwi tę czynność kobiecie. Tutaj należy przede wszystkim skupić się na odpowiednim biustonoszu do karmienia. 

Piersi zwykle są większe podczas okresu, gdy karmimy piersią, dlatego ważne jest, aby stanik do karmienia był dopasowany do ich rzeczywistego rozmiaru, a nie tego, który zazwyczaj nosimy. Zwiększy to także nasz komfort podczas karmienia. Właściwie dopasowany biustonosz zapobiegnie również obwisaniu biustu, czy rozciągnięciu skóry na piersiach. 

Dobór odpowiedniego rozmiaru nie jest taką prostą sprawą i musimy tej czynności poświęcić więcej czasu. Najlepiej stanik do karmienia kupić przed porodem, dobierzmy go w taki sposób, aby był jak najlepiej dopasowany i wygodny. W kwestii rozmiaru wybierzmy obwód biustonosza o 10 centymetrów mniejszy niż pod koniec ciąży, miseczka z kolei powinna być o rozmiar większa od tej, którą nosimy w ostatnich tygodniach ciąży. W czasie połogu laktacja dopiero się stabilizuje, a piersi zmieniają wielkość kilka razy w ciągu doby, w zależności od tego, czy są po karmieniu, czy przed karmieniem.

Biustonosze do karmienia posiadają odpinane klapki, które umożliwiają przystawienie dziecka do piersi, upewnijmy się przed zakupem, czy można je łatwo odpiąć i zapiąć, najlepiej jedną ręką. Trzeba oczywiście wybrać jeszcze kolor biustonosza. Najlepiej mieć przynajmniej jasny i ciemny na zmianę. Warto wybrać materiał, który szybko schnie – plamy z mleka są pożywką dla bakterii, więc tę część bielizny trzeba często prać.

Warto zdecydować się na dobrej jakości stanik do karmienia, który nie ma fiszbin oraz innych elementów, które naciskałyby na biust. Materiał także jest bardzo ważny, najlepiej skóra reaguje w kontakcie z bawełną lub mikrofibrą, dzięki którym skóra może swobodnie oddychać, a sam stanik szybko wyschnie, jeśli pokarm wycieknie.

Pamiętajmy, aby ramiączka miały duży zakres regulacji, dzięki czemu utrzymają cięższy biust. Warto zdecydować się na szerokie ramiączka. Karmiąc dziecko, często je odpinamy, żeby maluch miał lepszy dostęp do piersi. Najwygodniejsze zapięcia to takie, które umiejscowione są na granicy miseczki i ramiączka. Stanik do karmienia nie powinien mieć fiszbinów.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

Wybieramy biustonosz

Bielizna erotyczna - Charlize

Seksowna bielizna, którą warto mieć