w ,

Wybieramy biustonosz

Piersi zbudowane są z tkanki gruczołowej, łącznej i tłuszczowej. Są zdecydowanie mniej elastyczne niż mięśnie. Mogą ulec trwałemu rozciągnięciu na przykład na skutek noszenia źle dobranego biustonosza. Z uwagi na komfort, ale także na zdrowie wybranie odpowiedniego stanika jest niezwykle ważne. Nieodpowiedni rozmiar sprawi, że biust wygląda źle. W przypadku kobiet, które mają duże piersi, źle dobrany biustonosz może uniemożliwić wykonywanie gwałtownych ruchów oraz być przyczyną bólów ramion i kręgosłupa. Większość fasonów biustonoszy dostępna jest w kilku wersjach. Biustonosze miękkie to jeden z nich. 

Dlaczego warto wybrać miękki biustonosz?

W sklepach dostępne są zarówno biustonosze miękkie, jak i usztywniane. Oba rodzaje mają zarówno szerokie grono zwolenniczek, jak i przeciwniczek. Coraz częściej jednak pojawia się trend  noszenia miękkich biustonoszy. Taki stanik jest doskonale wypełniony przez piersi, biust jest w nim kształtowany w sposób anatomiczny. Usztywnianie biustu przez sztywną miseczkę nie jest dla piersi rozwiązaniem najbardziej korzystnym. Miękkie biustonosze bardzo często polecane są paniom z dużymi piersiami. Biustonosze miękkie bardzo ładnie podtrzymują piersi od dołu. Są więc chętnie kupowane nie tylko kobiety z dużymi piersiami, ale także przez panie w wieku 50 +, których piersi nie są już tak idealnie uniesione i krągłe. Ale miękki biustonosz to dobry wybór także dla nastolatki. Jak więc widać, są to staniki praktycznie dla każdej kobiety bez względu na to, ile ma lat. Miękkie biustonosze są nie tylko bardzo wygodne, ale także modne. Nie mają fiszbin i żadnych usztywniających wkładek, a mimo to doskonale trzymają w ryzach nawet duży biust. Jeśli ich rozmiar zostanie dobrze dobrany, to staną się niemal jak druga skóra. 

Jak wybierać rozmiar biustonosza?

Aby ustalić rozmiar biustonosza, koniecznie trzeba zmierzyć obwód pod biustem. Obwód pod biustem mierzy się na wdechu, miarkę trzeba zacisnąć dość mocno. Należy zmierzyć także obwód w biuście. Obwód w biuście mierzy się bez stanika ewentualnie w miękkim biustonoszu. Kobiety o jędrnych piersiach mierzą obwód biustu na stojąco, przy opadających – muszą lekko pochylić się do przodu. Na koniec od obwodu biustu należy odjąć obwód pod biustem. Różnica między tymi wielkościami to rozmiar miseczki. Z uwagi na to, że dzisiaj biustonosze szyte są z rozciągliwych materiałów, zaleca się zaniżenie rozmiaru.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

Helmut Newton – król perwersji

Stanik do karmienia