w ,

Moda streetwearu

Streetwear

Czym jest streetwear?

Streetwear to nie tylko stylizacja inspirowana światem ulicy, ale też styl bycia. Wzorowana jest przede wszystkim na sposobie ubierania się młodych ludzi z przestrzeni miejskich osiedli. Angielska nazwa znaczy tyle co “moda uliczna“. Charakteryzuje się luźniejszą budową ubrań, która ma być stylowa, ale wygodna. Ubiór każdego kto “wyznaje” trend streewearu, cechuje indywidualność. Taka osoba nosi to, czym będzie mogła wyrazić samą siebie i nie będzie w tym temacie ograniczona. W ten sposób rozszerza się wachlarz możliwości. Warto zauważyć, że styl ten nie polega na ubieraniu zwykłych, wygodnych i “byle jakich” ubrań, lecz na wysmakowanym i wyjściowym doborze odzieży, która powinna się dobrze prezentować. Wywodząca się z Ameryki lat 80 i 90 moda jest przykładem kalifornijskiego sposobu życia. Przeniosła się również do pop kultury europejskiej i króluje po dziś dzień ewoluując i przybierając nowe i coraz to bardziej nietuzinkowe formy.

Czym cechuje się odzież uliczna?

Jeśli wprowadzisz streetwear do swojego życia to twoja stylizacja stanie się oryginalna i niestandardowa. Może zadziwić. Różnorodność kolorów, napisów, wzorów bądź oryginalnych grafik pozwala na wyrażenie samego siebie. Dzięki temu na ubraniach często króluje autorska grafika zaprojektowana przez artystów z prawdziwego zdarzenia. Cechuje je wysoka jakość i niestandardowość. Dzięki różnorodności i wielu możliwościach, wygląd wizualny robi duże wrażenie. Jaskrawe kolory, ale również te bardziej zgaszone bądź ciemne, są stałym elementem, dzięki któremu wyróżnimy się z pośród tłumu. Streetwear zagościł w naszej kulturze byśmy mogli się nim bawić. To od nas zależy czy dobierzemy do siebie szalone wzory i kolory wraz z przeróżnymi uzupełnieniami w postaci dodatków, czy też postawimy na nieco skromniejsze połączenia. Dlatego też streatwear jest pojęciem szeroko rozumianym. Ten styl jest z pewnością bardzo elastyczny i zmienny. Każdy może dodać coś swojego. W momencie, gdy ktoś zainspiruje się pomysłem drugiej osoby i wprowadzi go u siebie, to może rozpocząć nowy nurt w tym trendzie.

Jak ubierać się w stylu streetwear?

Często możemy myśleć, że odzież uliczna w oczach ludzi spotykanych podczas spaceru na mieście, może wydawać się kontrowersyjna. Jednak nie warto się tym kierować. Przekaz streetwearu to “ubieram się w to, w czym czuję się dobrze i co mnie wyraża”. Częstymi elementami streetwearowej stylizacji są wygodne, wysokiej jakości buty typu jordan bądź sneakers wraz z oversizową bluzą bądź koszulką. Dół stanowią wygodne spodnie takie jak joggery lub dresy. Mile widzianym dodatkiem jest czapka z daszkiem bądź tak zwana skate czapka. Często można zobaczyć kogoś w takiej stylizacji z nerką, na której może znaleźć się oryginalna grafika lub wzór. Czasem stosuje się różne połączenia stylów. Panie mogą do ciaśniejszego body dobrać dresy w wybranym kolorze. Stylizacja wcale nie służy tylko do całkowitego zasłonięcia naszego ciała pod luźnymi ubraniami, ale czasem może podkreślić talię, bądź odsłonić brzuch, dzięki dobraniu odpowiadającemu nam topu. Naszą stylizację można wzbogacić o motyw, który lubimy najbardziej. Kwiaty i rośliny, postacie ulubionej książki lub filmu, to czym się interesujemy i to z czym się utożsamiamy.

Podsumowując, streetwear daje spore pole manewru dla każdej jednostki, która nie boi się eksperymentować i chce pokazać światu swoją indywidualną kreatywność. Dodatkowo, ubrania są nie tylko komfortowe w noszeniu, ale też bardzo stylowe.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

Kosmetyki do depilacji

Dlaczego depilacja chemiczna?

Skarpetki sportowe

Czy skarpetki sportowe są potrzebne? Jak wybrać odpowiednie skarpetki na trening?